WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Sprawia, że skóra jest jędrna, napięta i gładka. Niestety z czasem nasz organizm produkuje go coraz mniej. Wtedy możemy wspomóc się zastrzykami z kwasu hialuronowego. Wytwarzane są różne jego formy, czyli preparaty różniące się wielkością cząsteczki. Kwas hialuronowy o mniejszej cząsteczce stosujemy, aby wypełnić zmarszczki od tych najdrobniejszych – np. zmarszczki palacza wokół ust, do największych – np. bruzdy nosowo-wargowe. Często trzeba nim wspomóc działanie toksyny botulinowej, jeśli zmarszczka mimiczna jest
bardzo głęboka i utrwalona, to po podaniu tylko Botoxu może się ona spłycić, ale nie zniknąć całkowicie. Wtedy wypełniamy ją kwasem hialuronowym.
Kwas hialuronowy o większej cząsteczce stosujemy do tzw. wolumetrii twarzy, można nim poprawić owal twarzy, wypełnić policzki, uwydatnić kości policzkowe. Są to zabiegi szczególnie korzystne u osób ze szczupłą twarzą, której brakuje objętości.
Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, po zastosowaniu kremu znieczulającego. Efekt utrzymuje się od pół roku do roku.