LIFTING TWARZY

Z wiekiem w naszym ciele zachodzą nieodwracalne zmiany. Szczególnie widoczne są na twarzy. Zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, która do tej pory ładnie wypełniała policzki, wydłużają więzadła, które utrzymują tkanki na swoim miejscu, a nawet zanikają kości. Wszystko to powoduje, że wraz z działaniem grawitacji skóra opada, nie jest napięta i jest jej za dużo. Twarz to nasza wizytówka, dlatego aby zatrzymać lub odwrócić uboczne skutki upływu czasu, często korzystamy z osiągnięć medycyny estetycznej.

Poprawa wyglądu twarzy – metody

Po zabiegi poprawiające wygląd twarzy sięgają szczególnie panie, już po 30 roku życia. W ich przypadku są to jednak tylko drobne, upiększające korekty. W średnim wieku można posiłkować się metodami małoinwazyjnymi z dziedziny medycyny estetycznej, takimi jak botox, wypełniacze, nici liftingujace lub przeszczep tłuszczu. Jednak nadchodzi czas, kiedy te metody nie wystarczą i należy wykonać operacyjny lifting twarzy. Jest to zabieg, w trakcie którego podnosi się i napina opadającą skórę, uzyskując dzięki temu spektakularne efekty.

Lifting twarzy – przebieg zabiegu, postępowanie

Zabieg ten umożliwia podniesienie i naciągnięcie zwiotczałej skóry twarzy, dając efekt odmłodzenia i odświeżenia. Może też pomóc delikatnie skorygować rysy twarzy. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że daje bardzo naturalny wygląd, a ingerencja chirurgiczna jest praktycznie niezauważalna.

Zabieg liftingu twarzy wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Trwa on około 3 godzin. W zależności od potrzeb, zabieg wykonuje się na górnej połowie twarzy, jest to lifting czoła, na dolnej połowie twarzy czyli lifting policzków i szyi lub na całej twarzy. Cięcie prowadzi się we włosach i na granicy włosów – dzięki temu twarz nie traci swojej naturalnej mimiki. Lekarz chirurg usuwa nadmiar skóry i napina powięź twarzy, co daje efekt napiętej i młodej skóry. Następnie w miejscu cięć zakłada drobne i precyzyjne szwy, co pozwala uniknąć powstawania mało estetycznych blizn pooperacyjnych. Po zabiegu należy zostać w klinice przez 1-2 doby na obserwacji.

Postępowanie pooperacyjne i efekty liftingu twarzy

Ponieważ lifting twarzy jest zabiegiem inwazyjnym, należy stosować się do zaleceń lekarza. Należy liczyć się z tym, iż po zabiegu występuje obrzęk i zasinienie twarzy. Konieczna jest 2 tygodniowa rekonwalescencja. Ostateczny i pożądany efekt widoczny jest około pół roku po zabiegu, kiedy ustąpią obrzęki. Zaletą zabiegu liftingu twarzy jest to, że jest on trwały i nie trzeba go powtarzać z upływem lat.