MEDYCYNA ESTETYCZNA

Oferta zabiegów

Zmarszczki kojarzą nam się ze starszym wiekiem, ale nie jest to do końca prawda. Istnieją zmarszczki, które pojawiają się już w trzeciej dekadzie życia, są to zmarszczki mimiczne. Powstają na skutek… (czytaj dalej

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Sprawia, że skóra jest jędrna, napięta i gładka. Niestety z czasem nasz organizm produkuje go coraz mniej. Wtedy możemy wspomóc się… (czytaj dalej)

Każda kobieta marzy o wydatnych, ładnie zarysowanych ustach. Niestety nie każda z nas może się nimi pochwalić. Poza tym z wiekiem one także tracą swoja objętość, tak jak inne tkanki. Wynika to między innymi z… (czytaj dalej)

Zabieg ten ( bezoperacyjny lifting twarzy nićmi aptos ) jest skierowany przede wszystkim do osób, które już zauważają opadanie skóry twarzy, ale są jeszcze zbyt młode na wykonanie klasycznego liftingu operacyjnego. Drugą grupą są osoby, które… (czytaj dalej)

Poza nićmi stosowanymi do liftingu twarzy, firma Aptos oferuje bardzo wiele produktów do usuwanie zmarszczek. Wprowadza się je bezpośrednio pod skórę w miejscu zmarszczek, tak aby „wyprostować skórę”. Poza tym wydzielają one… (czytaj dalej)

Zwisający podbródek albo podwójny podbródek nie dodaje nam uroku, za to dodaje lat. Poza zwiotczałą skórą, często gromadzi się tam też czytaj dalej

Tłuszcz jest swoistym fenomenem ostatnich lat. Odkryto, że zawiera wiele komórek macierzystych, które pobudzają regenerację tkanek, w miejscu jego przeszczepienia. Ma bardzo dużo zastosowań, od leczenia ran, poprzez… (czytaj dalej)

Jest to bardzo częstą i powszechna dolegliwość. Polega na zaciskaniu zębów i zgrzytaniu zębami podczas snu. Czynności te prowadzą niestety do uszkodzenia zębów, ich nadmiernego ścierania, ale także innych poważnych konsekwencji.
Przyczyn tej dolegliwości jest… (czytaj dalej)

O możliwościach medycyny estetycznej

Co zrobić, żeby wyglądać młodo i świeżo, jak po wspaniałym urlopie? Mamy na to kilka sposobów, ale każda z nas jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Tutaj naprzeciw wychodzi medycyna estetyczna.

Dzięki niej nie trzeba od razu robić rozległej i inwazyjnej operacji liftingu twarzy. To dlatego, że dostępny cały wachlarz możliwości, które w krótkim czasie i praktycznie bezboleśnie poprawią nasz wygląd i samopoczucie.

Już u młodych osób tworzą się zmarszczki od często powtarzanych uśmiechów, zmarszczeń brwi i czoła. Są to „zmarszczki mimiczne”, najbardziej charakterystyczne to: poziome linie na czole, pionowe linie między brwiami i zmarszczki w kącikach oczu- kurze łapki. Początkowo są widoczne tylko podczas robienia danego grymasu, ale z upływem czasu zostają na stałe i są coraz głębsze. Ich powstawaniu skutecznie zapobiega podanie toksyny botulinowej, która działając na mięśnie mimiczne, zmniejsza siłę ich skurczu i wygładza skórę nad nimi.

A co z utrwalonymi zmarszczkami?

Jeśli mamy do czynienia z utrwalonymi już zmarszczkami, można je zlikwidować wypełniając je „od środka”, czyli przez podanie śródskórne kwasu hialuronowego- powszechnie nazywanego „wypełniaczem”. Jest to naturalny składnik naszej skóry, a więc dla niej bezpieczny, ale z czasem jego produkcja maleje i skóra staje się mniej jędrna. Poza zmarszczkami mimicznymi dobrze się sprawdza w okolicy ust i bródki. Można nim zlikwidować zmarszczki palacza, zbyt głębokie fałdy nosowo-wargowe, zmarszczkę marionetki. Poza tym kwasem hialuronowym można poprawić kształt ust, uzyskać większe wywinięcie wargi lub zwiększyć jej objętość.

U pań po 35 roku życia, u których już pojawiają się efekty działania grawitacji na twarzy, ale są jeszcze stanowczo za młode na operację proponuję zabieg wszczepienia nici liftingujących. Jest to procedura małoinwazyjna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym, a daje dokonały efekt liftingu, czyli uniesienia. Polega na umieszczeniu w tkance podskórnej specjalnych nici. Nie dość, że utrzymują tkanki we właściwym miejscu, to jeszcze stopniowo uwalniają substancje odżywcze dla skóry. Typowymi zastosowaniami są: uniesienie policzków, bocznych części czoła i podbródka. Ale jest wiele typów i długości nici, są nici zarówno wchłanialne, jak i niewchłanialne. Ich rodzaj dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają kilka istotnych zalet, jakie dają im przewagę nad bardziej inwazyjnymi procedurami. Nie musimy się do nich specjalnie przygotowywać, trwają krótko, są praktycznie bezbolesne, a efekt widoczny jest od razu. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zasinienia. Łatwo ukryjemy je pod makijażem i możemy od razu wracać do pełnej aktywności, a nasi bliscy stwierdzą tylko; „jak ładnie dziś wyglądasz”.