PLASTYKA RAMION

Plastyka ramion

Utrata dużej liczby kilogramów, często pożądana i ciężko wypracowana, niesie za sobą niestety często niechciane efekty uboczne. Można do nich zaliczyć między innymi zwiotczałą skórę na ramionach. Nikt nie odchudza się po to, aby po osiągnięciu celu dalej chować się pod ubraniami. Jednak wiotka i zwisająca skóra ramion to powód do schowania bluzek i sukienek na ramiączkach w głąb szafy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi plastyki ramion.

Plastyka ramion – co to takiego?

Plastyka, podnoszenie czy też inaczej lifting ramion to zabieg mający na celu pozbycie się nadmiaru skóry na ramionach (tzw. skrzydełek). Polega na usunięciu skóry z wewnętrznej powierzchni ramion. Zabieg ten wykonuje się najczęściej u osób po dużej utracie masy ciała, w wyniku schudnięcia lub operacji bariatrycznej. Podobnie jak w innych obszarach ciała skóra na ramionach można stawać się zwiotczała i obwisła. To także na skutek utraty elastyczności i zmiany jakości wraz z wiekiem. U niektórych osób, szczególnie tych z tendencją do gromadzenia tkanki tłuszczowej, warto rozważyć dodatkowe połączenie liftingu ramion z liposukcją, czyli usuwaniem nadmiaru tłuszczu, co pomoże uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy wykonać badania zalecone przez lekarza. Znajdą się wśród nich m.in. morfologia, glukoza, kreatynina, elektrolity, badanie ogólne moczu, EKG. Podczas konsultacji lekarz opowie pacjentowi o przebiegu operacji i dobierze odpowiednią technikę przeprowadzenia zabiegu, co pozwali na uzyskanie niewielkiej blizny zlokalizowanej w dole pachowym, która po kilku miesiącach będzie niemal niewidoczna.

Przebieg zabiegu i postępowanie pooperacyjne

Zabieg plastyki ramion wykonuję w znieczuleniu ogólnym. Cięcie przebiega po wewnętrznej stronie ramion od pachy do łokcia. Usuwam nadmiar skóry z tkanką podskórną. Zabieg plastyki ramion można łączyć z innymi zabiegami modelującymi sylwetkę, takimi jak plastyka powłok brzusznych czy plastyka ud. U osób z nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicach ramion można przeprowadzić też dodatkowo zabieg liposukcji. Po zabiegu w ranach pozostawiane są dreny. Pacjent powinien na dobę zostać w szpitalu. Aby przyspieszyć gojenie i zapobiec tworzeniu się krwiaka, konieczne jest noszenie specjalnych rękawków obciskających ramiona.