PODNIESIENIE PIERSI

Mastopeksja

Jędrny i kształtny biust to marzenie wielu kobiet. Wraz z wiekiem piersi tracą jednak jędrność i zaczynają opadać. Podobnie czasem dzieje się też i u młodszych pań, szczególnie tych, które zakończyły karmienie piersią. Dla wielu kobiet jest to niekomfortowa sytuacja. Niestety, nawet pomimo aktywności ruchowej i ćwiczeń na klatkę piersiową, efekty rzadko kiedy są zadowalające. Warto wtedy rozważyć mastopeksję, czyli zabieg  podnoszenia piersi.

Do kogo skierowany jest ten zabieg?

Zabieg podnoszenia piersi przeznaczony jest dla wszystkich pań niezadowolonych z kształtu własnego biustu, przede wszystkim z powodu utraty jędrności piersi. Głównym czynnikiem wpływającym na utratę dawnego kształtu piersi jest upływ czasu i wiek. Jest to związane z działaniem grawitacji na skórę. Piersi zmieniają się także przez ciążę oraz laktację. Kolejną przyczyną opadania piersi jest też gwałtowna i duża zmiana masy ciała, zarówno przyrost jak i utrata kilogramów. Rozwiązaniem problemu opadających piersi dla wszystkich tych pań jest właśnie mastopeksja.

Przebieg zabiegu i postępowanie pooperacyjne

Mastopeksja, czyli podniesienie piersi, nie ma na celu powiększenia ich rozmiaru, ale podniesienie opadłego biustu. Możliwa jest jednak jednoczesne wszczepienie implantu powiększającego. Przed samą operacją odbywa się konsultacja chirurgiczna, która pomaga lekarzowi dobrać odpowiedni rodzaj cięcia do klatki piersiowej pacjentki. Zabieg podniesienia piersi odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Polega na przemodelowaniu piersi, tak aby kompleks brodawka- otoczka był skierowany na wprost, a nie w dół. Dzięki temu piersi nie będą opadać, za to staną się jędrniejsze i uniesione.

Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa kilka dni. Zalecenia pooperacyjne lekarz dopasuje do samej pacjentki. Powinny znaleźć się wśród nich m.in: noszenie specjalnego biustonosza, unikanie intensywnego wysiłku i ćwiczeń fizycznych przez najbliższe tygodnie.

Efekty mastopeksji

Pacjentki poddają się zabiegowi podnoszenia piersi głównie w celu odzyskania dawnej jędrności biustu, jednak mastopeksja daje wiele zadowalających efektów. Są to m.in.:

– podniesienie piersi i poprawa ich kształtu,

– eliminacja nadmiaru skóry,

– korekta brodawek.