POWIĘKSZANIE PIERSI IMPLANTEM

Powiększanie piersi implantem

Ładny, jędrny biust to niewątpliwy atut kobiecej sylwetki. Dodaje pewności siebie i poczucia kobiecości. Czasem jednak, czy to z powodu genów, czy przebytej choroby, niektóre z pań nie mają takiego waloru. Jak zatem skorygować biust?  Pomniejszyć czy powiększyć Z rozwiązaniem tego problemu wychodzi naprzeciw współczesna medycyna estetyczna i coraz powszechniejszy zabieg powiększania piersi. Istnieje wiele metod, a jedną z nich jest powiększanie piersi implantem.

Powiększanie piersi implantem – na czym polega?

Powiększanie piersi z zastosowaniem implantów jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Jest to zabieg inwazyjny, ale wykonany w profesjonalnych warunkach przez doświadczonego lekarza – niemalże w stu procentach bezpieczny. Przeznaczony jest dla pań niezadowolonych z rozmiaru własnych piersi, kobiet po mastektomii oraz z niedorozwojem jednej piersi. W porównaniu z innymi metodami powiększania biustu daje największe rezultaty. Przed operacją należy dobrać rodzaj  i wielkość i implantu. Są implanty okrągłe oraz anatomiczne (w kształcie kropli). Wielkość implantu zależy natomiast od budowy klatki piersiowej, wielkości własnych piersi oraz od tego, jaki rozmiar chcemy uzyskać. Aby dobrać odpowiedni implant stosuje się specjalne wkładki, tzw. sizery, które pacjentka przymierza, aby sprawdzić, jak wygląda i jak się czuje z nowym rozmiarem biustu.

Przebieg zabiegu i postępowanie pooperacyjne

Powiększanie piersi implantem jest zabiegiem inwazyjnym, jednak dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi chirurga – bezpiecznym. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Jest kilka dostępów operacyjnych, które można wybrać do wykonania cięcia: w bruździe podpiersiowej, na granicy kompleksu brodawka-otoczka, w pasze lub endoskopowy. W okolicy implantu zwykle pozostawia się dreny.

Po zabiegu pacjentka zostaje jedną dobę w szpitalu, dzięki czemu może w komfortowych warunkach zregenerować się po operacji.  Konieczne jest noszenie stanika medycznego przez 6 tygodni, aby zapobiec przemieszczeniu implantu.

Inną metodą powiększania piersi jest wykorzystanie przeszczepu własnego tłuszczu. O tym przeczytacie tutaj