POWIĘKSZANIE PIERSI TŁUSZCZEM

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Duży, ładny biust jest marzeniem wielu kobiet. Dodaje pewności siebie, ładnie prezentuje się w ubraniach z dekoltem, przyciąga męski wzrok. Chirurgia estetyczna prezentuje szeroką ofertę metod powiększania piersi, a niewątpliwie jedną z godnych rozważenia jest powiększanie piersi własnym tłuszczem, czyli tzw. lipofilling biustu.

Na czym polega powiększanie biustu własnym tłuszczem?

Niektóre z pań mogą obawiać się mocno inwazyjnego zabiegu, jakim jest powiększanie piersi implantem. Idealnym rozwiązaniem dla nich jest właśnie powiększanie piersi własnym tłuszczem. Jest to bezpieczny zabieg, polegający na zwiększeniu objętości piersi pobranym wcześniej tłuszczem z innych, często problematycznych obszarów ciała, najczęściej brzucha i ud. Łączy zatem w sobie dwie korzyści, ponieważ aby powiększyć piersi, musimy najpierw uzyskać tłuszcz, a więc zrobić liposukcję. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji.

Zalety powiększania piersi własnym tłuszczem

Powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu nie daje tak spektakularnego efektu jak poprzez zastosowanie implantów, niesie jednak za sobą wiele innych korzyści, do których zaliczyć można m.in.:

– bardziej naturalny wygląd piersi,

– rewitalizujący wpływ komórek macierzystych zawartych w tłuszczu na skórę piersi,

– niska inwazyjność, a więc i niskie ryzyko powikłań,

– praktycznie brak blizn, ponieważ wykonuje się tylko kilka niewielkich (3-milimetrowych) nacięć do wprowadzenia kaniuli.

Postępowanie pooperacyjne

Chociaż należy unikać wysiłku, można powrócić do normalnego trybu życia już kilka dni po zabiegu. Zalecamy noszenie stanika medycznego i bielizny uciskowej na miejsca wykonanej liposukcji. Dokładnych zaleceń udzieli lekarz. Należy pamiętać o tym, że część tłuszczu wchłonie się z czasem i zabieg należy powtórzyć.