REDUKCJA PIERSI

REDUKCJA PIERSI

Chociaż duże piersi są marzeniem wielu kobiet, zdarza się, że biust niektórych pan jest zbyt duży. Stosuje się wówczas zabieg zmniejszenia piersi, czyli mammoplastya. Ma on na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale przede wszystkim komfortu życia.

Zabieg redukcji piersi – dla kogo?

Mammoplastyce panie poddają się przede wszystkim w celach zdrowotnych. Wiele kobiet z dużymi piersiami skarży się bowiem na bóle. Kręgosłupa i karku, otarcia od ramiączek stanika, odparzenia w bruździe podpiersiowej. Mają też problemy z uprawianiem sportu, wieloma codziennymi czynnościami czy z dobraniem odpowiedniego rozmiaru ubrań. Zbyt duże piersi mogą powodować także wady postawy.

Przygotowanie, zabieg i postępowanie pooperacyjne

Przed podejściem do zabiegu pacjentka musi wykonać kilka badań. Są to: grupa morfologia i wskaźniki krzepnięcia, elektrolity, badanie ogólne moczu, USG piersi. Zabieg redukcji piersi najlepiej wykonać w pierwszym tygodniu po miesiączce. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji redukuje się nadmiar tkanki tłuszczowej części gruczołu piersiowego oraz usuwa nadmiar skóry i tkanki podskórnej. Następnie modelowany jest nowy kształt piersi, tak, by była bardziej jędrna i wyżej podniesiona. W zależności od wielkości i kształtu piersi stosuje się różne metody operacyjne. Cięcie i blizna wkoło otoczki i pionowo od otoczki do bruzdy pod piersią lub wokół otoczki, pionowo i w fałdzie (T-inverted).

Po zabiegu zakładane są dreny i stanik medyczny. Konieczna jest jednodniowa hospitalizacja pacjentki

Efekty mammoplastyki

Wynik operacji jest widoczny praktyczny od razu po jej przeprowadzeniu. Chociaż przez pierwsze tygodnie po zabiegu piersi są opuchnięte i nabrzmiałe, a okres rekonwalescencji trwa nawet rok, to od razu odczuwalny i zauważalny jest ich mniejszy rozmiar i ciężar.  Ponadto efekty są stałe (oczywiście jeśli nie dojdzie do drastycznych wahań wagi). Ustępują także uciążliwe skutki posiadania zbyt dużego biustu. Znika związany z tym problemem ból pleców i szyi oraz nieprzyjemne otarcia skóry. Pacjentki po zabiegu mogą też w końcu uprawiać sporty, które wcześniej odpuszczały z powodu zbyt dużego rozmiaru piersi.

.