kontakt@twojplastyk.pl
Logo

Office Address

Ave 14th Street, Mirpur 210, San Franciso, USA 3296.

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+3333 4343 2233

Email Address

info@example.com

admin@example.com

img

Botox (Toksyna botulinowa) – usuwanie zmarszczek

Każdy z nas jest inny i procesy starzenia twarzy przebiegają u każdego w zupełnie różny sposób i w różnym tempie. Są uzależnione od bardzo wielu czynników, takich jak: rodzaj skóry, karnacja, czynniki genetyczne oraz częstość ekspozycji na słońce. Nawet to jak często się śmiejemy lub mrużymy oczy wpływa na pojawianie się tak zwanych zmarszczek mimicznych. Zanim zdecydujemy się na poważne zabiegi operacyjne poprawiające wygląd, jak lifting twarzy, można wykonać mniej inwazyjne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, jak np. podanie toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego (tzw. wypełniacza). Po tych zabiegach uzyskujemy szybki efekt poprawy, twarz wygląda na wypoczętą i zrelaksowaną i zaraz po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

img

img

Podanie toksyny botulinowej to zabieg, który likwiduje zmarszczki mimiczne. Najczęściej jest stosowana na czoło, aby zlikwidować poziome zmarszczki oraz tzw. lwią zmarszczkę – pionową bruzdę między brwiami, a poza tym w okolice oczu, aby zlikwidować tzw. kurze łapki. Toksyna botulinowa czasowo poraża ostrzyknięty mięsień, kurczy się on mniejszym zakresie, co powoduje wygładzenie skóry nad nim. Poza tym brak możliwości silnego zmarszczenia czoła, powoduje, że odzwyczajamy się od tego odruchu i nawet po zaprzestaniu działania toksyny, efekt nadal częściowo się utrzymuje. Zabieg można stosować w zależności od potrzeb nawet u dwudziestokilkulatek. Powtarza się go co około ½ roku. Jest bezpieczny i mało bolesny.

Efekty zabiegów są częściowo widoczne bezpośrednio po zabiegu, jednak ostateczny efekt widać po około 2 tygodniach. Bezpośrednio po wykonanym ostrzyknięciu mogą pojawić się niewielkie zasinienia na skórze, które skutecznie maskuje makijaż.

Zakres zabiegu ustalany jest na konsultacji z pacjentem, w zależności od jego indywidualnych potrzeb.