kontakt@twojplastyk.pl
Logo

Office Address

Ave 14th Street, Mirpur 210, San Franciso, USA 3296.

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+3333 4343 2233

Email Address

info@example.com

admin@example.com

img

Liposukcja

Liposukcja to zabieg usuwający nadmiar tkanki tłuszczowej. Każdy z nas ma inny typ figury i może gromadzić tłuszcz w innym miejscu. Nawet przy prawidłowej masie ciała, mogą istnieć obszary, gdzie mamy go zbyt dużo i pomimo ćwiczeń, trudno go się pozbyć. Należy tutaj podkreślić, że zabieg ten nie służy redukcji masy ciała, a wymodelowaniu go. Liposukcję wykonuje się najczęściej na brzuchu, udach, pośladkach, boczkach, bryczesach. Zakres zabiegu dokładnie ustalamy z pacjentem przed operacją.

Liposukcja może też być metodą leczenia w ginekomastii – powiększeniu piersi u mężczyzn. Liposukcja ma zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie służy zlikwidowaniu obwisłego lub inaczej nazywanego podwójnego podbródka, czy tzw. chomików.

Poza tym jest elementem składowym procedury przeszczepu tłuszczu, który ma bardzo wiele zastosowań.

img

img

Wykonuje się ją zwykle w sedacji, albo, przy dużej rozległości zabiegu, w znieczuleniu ogólnym. Pierwszym etapem jest podanie do zaplanowanego obszaru odsysania, specjalnego roztworu leków znieczulających, obkurczających naczynia krwionośne i rozdrabniających tłuszcz. Po odczekaniu około 20 minut, wykonuje się odsysanie tłuszczu. Po zabiegu nie pozostają blizny, ponieważ kaniule wprowadza się przez małe 3 mm nacięcia. Przez okres około 4 tygodni zaleca się noszenie bielizny modelującej.