kontakt@twojplastyk.pl
Logo

Office Address

Ave 14th Street, Mirpur 210, San Franciso, USA 3296.

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+3333 4343 2233

Email Address

info@example.com

admin@example.com

img

Operacje plastyczne nosa

Nos jest położony centralnie na twarzy, jest najbardziej wypukłą jej częścią i dlatego skupia na sobie całą uwagę i widoczne są na nim nawet niewielkie odstępstwa od normy. Dlatego też bywa źródłem problemów i kompleksów. Poza problemem estetycznym, jeśli mamy do czynienia z krzywą przegroda nosową, jest ona źródłem kłopotów z oddychaniem, chrapania i nawracających infekcji. Każdy nos jest inny, zasadniczy podział patologii nosa wyróżnia: nos krzywy, nos garbaty i nos duży, albo kilka tych czynników na raz. Częstym problemem jest także opadający koniuszek nosa.

img

img

Nabyte deformacje nosa występują po urazach sportowych lub wypadkach komunikacyjnych, w wyniku których dochodzi do złamania nosa i skrzywienia jego przegrody. Przed zabiegiem należy wykonać tomografię komputerową, aby dokładnie ocenić budowę chrzęstną i kostną nosa. Rodzaj operacji uzależniony jest od rodzaju wady lub uszkodzenia nosa.

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona około 4 godzin. Po zabiegu w przewodach nosowych pozostawia się na dwie doby setony- czyli specjalne opatrunki, które niestety uniemożliwiają oddychanie przez nos. Na tydzień zakłada się opatrunek gipsowy, który utrzymuje odpowiednie położenie kości, ale także zmniejsza obrzęk. Po operacji należy się liczyć z wystąpieniem dużego obrzęku twarzy i zasinieniami wokół oczu.