kontakt@twojplastyk.pl
Logo

Office Address

Ave 14th Street, Mirpur 210, San Franciso, USA 3296.

Phone Number

+0989 7876 9865 9

+3333 4343 2233

Email Address

info@example.com

admin@example.com

img

Operacje plastyczne piersi

Operacja plastyczna piersi jest zabiegiem chirurgicznym, który koryguje ich rozmiar i kształt. Oferujemy pełen zakres zabiegów dotyczących piersi,

Powiększanie piersi implantem

Zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych ze wszystkich operacji plastycznych. Najczęściej implanty stosuje się do powiększenia obu piersi, ale są przypadki, gdy zabieg wykonuje się po jednej stronie, np. po mastektomii albo w przypadku niedorozwoju jednej piersi. Przed operacją należy dobrać rodzaj i wielkość implantu. Są implanty okrągłe i anatomiczne- w kształcie kropli. Wielkość implantu zależy od budowy klatki piersiowej, wielkości własnych piersi oraz od tego, jaki rozmiar chcemy uzyskać. Aby dobrać odpowiedni implant posiadamy specjalne wkładki, tzw. sizery, które pacjentka przymierza, aby sprawdzić jak wygląda i jak się czuje z nowym rozmiarem. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu ogólnym. Jest kilka dostępów operacyjnych, które można wybrać do wykonania cięcia: w bruździe podpiersiowej, na granicy kompleksu brodawka-otoczka, w pasze i endoskopowy. W okolicy implantu zwykle pozostawiamy dreny.

Po zabiegu pacjentka zostaje 1 dobę w szpitalu. Konieczne jest noszenie stanika medycznego przez okres 6 tygodni, aby zapobiec przemieszczeniu implantu.

img

img

Powiększanie piersi tłuszczem

Jest to zabieg noszący w sobie dwie korzyści, ponieważ aby powiększyć piersi, musimy najpierw uzyskać tłuszcz, a więc zrobić liposukcję tego obszaru, który jest najbardziej problematyczny dla pacjentki, najczęściej brzucha i ud. Zabieg nie daje tak spektakularnego efektu jak założenie implantu, ale za to piersi mają bardziej naturalny wygląd. Poza tym tłuszcz zawiera komórki macierzyste, które mają rewitalizujący wpływ na skórę piersi. Zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji. Praktycznie nie pozostawia blizn, ponieważ wykonujemy tylko kilka małych 3 mm nacięć do wprowadzenia kaniuli. Należy pamiętać o tym, że część tłuszczu wchłonie się z czasem i zabieg należy powtórzyć. Zalecamy noszenie stanika medycznego i bielizny uciskowej na miejsca wykonanej liposukcji.

Podniesienie piersi (mastopeksja)

Większość kobiet z czasem, a szczególnie te, które karmiły piersią, doświadcza opadnięcia piersi. W zabiegu tym nie zmieniamy rozmiaru piersi, niczego nie wszczepiamy, natomiast wykonujemy przemodelowanie piersi, tak aby kompleks brodawka- otoczka był skierowany na wprost, a nie w dół. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Można go połączyć z zabiegiem wszczepienia implantu.

Redukcja piersi

Zabieg zmniejszenia piersi ma na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale wiele kobiet z dużymi piersiami skarży się też na bóle kręgosłupa, otarcia od ramiączek stanika, odparzenia w bruździe podpiersiowej, utrudnienie w uprawianiu sportów. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu ogólnym. Podczas operacji usuwamy nadmiar tkanek i modelujemy nowy kształt piersi. W zależności od wielkości i kształtu piersi stosuje się różne metody operacyjne. Po zabiegu zakładamy dreny i stanik medyczny. Konieczna jest jednodniowa hospitalizacja.

Rekonstrukcja piersi po mastektomii

U kobiet, które straciły pierś z powodu nowotworu, staramy się o jak najdokładniejsze odtworzenie wyglądu sprzed choroby. Jest wiele metod w zależności od wielkości piersi, rozległości resekcji, jakości blizny, stosowanej radioterapii. Rekonstrukcję przeprowadza się za pomocą tkanek własnych, za pomocą implantu, lub łącząc obie te metody. Rekonstrukcja piersi za pomocą tkanek własnych, pobranych z brzucha (płaty DIEP, TRAM) dają bardzo naturalny efekt, ale nie są to operacje dla pacjentów z obciążeniami krążeniowymi, oddechowymi i palaczy tytoniu, ponieważ trwają wiele godzin i wykonuje się w nich zespolenia mikronaczyniowe.

Najczęściej stosowana metodą jest wszczepienie implantu. U pacjentek po mastektomii, a w szczególności też po radioterapii, gdzie mamy do czynienia z blizną, konieczne jest poprzedzenie tego zabiegu wszczepieniem ekspandera. Jest to specjalny zbiornik, połączony z portem, umieszczanym podskórnie, przez który stopniowo napełniamy ekspander solą fizjologiczną, aby powoli rozciągać skórę. Kiedy uzyskamy już wystarczającą objętość, podczas drugiej operacji, zamieniamy ekspander na implant.U pacjentek ze znacznym niedoborem tkanek w miejscu blizny stosuje się przeniesienie płata LD- czyli fragmentu mięśnia najszerszego grzbietu z pleców na klatkę piersiową oraz wszczepia implant. W kolejnym etapie, po około ½ roku po rekonstrukcji piersi wytwarza się brodawkę sutkową. Jest to zabieg plastyki miejscowej z okolicznych tkanek. Otoczkę sutka można zastąpić tatuażem. Korekcji kształtu zrekonstruowanej piersi można dokonać stosując przeszczep tłuszczu.

Symetryzacja piersi

Jest to operacja dedykowana kobietom po mastektomii i odtworzeniu piersi implantem. Pierś z implantem znacznie różni się od zdrowej piersi. Zdrowa pierś zwykle jest większa, bardziej opadnięta. W tym zabiegu staramy się ją jak najbardziej upodobnić do zrekonstruowanej piersi. Najczęściej polega to na zmniejszeniu piersi lub wykonaniu mastopeksji.