Ave 14th Street, Mirpur 210, San Franciso, USA 3296.
+0989 7876 9865 9
+3333 4343 2233
info@example.com
admin@example.com
Wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest nadmiar luźnej skóry na poszczególnych partiach ciała – zazwyczaj po znacznej utracie masy ciała.
Wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest nadmiar luźnej skóry na brzuchu tworzący zwisający fałd oraz rozstęp mięśni prostych brzucha. Z taką sytuacją mamy do czynienia po dużej utracie masy ciała, w wyniku odchudzania lub operacji bariatrycznej oraz po ciąży. Po dużej utracie masy ciała, w podbrzuszu pozostaje wiszący fałd skórny, który sam nie ulegnie obkurczeniu, a bardzo utrudnia codzienną aktywność oraz uprawianie sportów. Poza tym może powodować nieprzyjemne odparzenia i zakażenia skóry.
Po ciąży lub kilku ciążach skóra na brzuchu jest rozciągnięta i nawet u szczupłych osób tworzy nieestetyczną fałdę. Poza tym często mamy do czynienia z rozstępem mięśni prostych brzucha, co powoduje uwypuklenie brzucha.
Są to wskazania do wykonania abdominoplastyki, podczas której usuwamy nadmiar skóry i zeszywamy rozstęp mięśni prostych brzucha, aby stał się on znowu płaski. Operacja może mieć różny zakres w zależności od pacjenta, u pań po ciąży zwykle dotyczy tylko podbrzusza, a u osób, po dużej utracie masy ciała całego brzucha, a nawet boków i pleców.
Jest to zabieg operacyjny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Cięcie wykonuje się w podbrzuszu, tak aby blizna była potem zakryta bielizną. Po zabiegu w ranie pozostawiamy dreny oraz wymagane jest pozostanie w szpitalu na co najmniej dobę. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty i uniknąć powikłań, pacjent musi nosić pas przeciprzepuklinowy przez około 6 tygodni po operacji i prowadzić oszczędzający tryb życia. Główne powikłania jakie mogą wystąpić po tym zabiegu, to wytworzenie krwiaka lub surowiczaka- zbiornika płynu w ranie.
Jest to zabieg mający na celu pozbycie się nadmiaru skóry na ramionach, tzw. skrzydełek. Najczęściej jest wykonywany u pacjentów po dużej utracie masy ciała, w wyniku schudnięcia lub operacji bariatrycznej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, cięcie przebiega po wewnętrznej stronie ramion od pachy do łokcia. Usuwamy nadmiar skóry z tkanką podskórną. Po zabiegu w ranach pozostawiamy dreny. Pacjent powinien na dobę zostać w szpitalu. Konieczne jest noszenie specjalnych rękawków obciskających ramiona, aby zapobiec tworzeniu się krwiaka.
Jest zabieg wskazany po dużej utracie masy ciała w wyniku operacji bariatrycznej. Na udach pozostaje nadmiar skóry, który luźno zwisa, dając nieestetyczny efekt, a także utrudnia chodzenie. Operacje wykonujemy w znieczuleniu ogólnym. Cięcie prowadzimy po wewnętrznej stronie uda, od pachwiny do kolana i usuwamy nadmiar skóry z tkanką podskórną. Po zabiegu w ranach pozostawiamy dreny. Pacjent spędza dobę po zabiegu w szpitalu. Konieczne jest noszenie rajstop uciskowych przez okres 6 tygodni. Kończyny dolne są bardzo bogate w naczynia limfatyczne, które są przecinane podczas tej operacji, skutkuje to częstym powikłaniem sączenia z rany i tworzenia się zbiorników płynu- surowiczaków.